Zielone Zacisze

O inwestycji

o-inwestycji

Zielone Zacisze

Tutaj odkryjesz Oświęcim na nowo. 

 

Dynamiczny rozwój miasta przyciąga nie tylko turystów z całego świata, ale również nowych mieszkańców, poszukujących komfortowych warunków do życia. Poczujesz tu smak historii przeplatającej się z nowoczesnością, odetchniesz świeżym powietrzem w pobliskim parku i zaczerpniesz historii odwiedzając tutejsze muzea. 

 

Zielone Zacisze opiera się na pięciu głównych filarach. To pięć udogodnień, których możesz być absolutnie pewny wybierając nasze osiedle:

 

Natura


Zielone Zacisze to nazwa nadana nieprzypadkowo, została zainspirowana wszechobecną tutaj naturą. Niedaleko osiedla przepływa malownicza rzeka Soła, a zaraz obok niej położony jest zmodernizowany w ostatnich latach Park Pojednania Narodów. Jeszcze bliżej znajduje się stale rozbudowywany Park Zasole. Również Las nad Sołą przyciąga mieszkańców, oferując im spokój i świeże powietrze. Jedno jest pewne: w Zielonym Zaciszu odpoczniesz od zgiełku miasta. 


Infrastruktura


Pomimo położenia blisko natury, Zielone Zacisze nie jest odcięte od centrum miasta. Wręcz przeciwnie - leży w jego sąsiedztwie i można się tam dostać nawet spacerem. Niedaleko znajdziesz zarówno niewielkie sklepy osiedlowe, jak i duże supermarkety, a oprócz tego apteki, restauracje oraz centra handlowe.


Aktywność


Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas i nie wyobrażasz sobie dnia bez sportu, to okolice Zasola są wręcz stworzone dla Ciebie. Możesz tutaj skorzystać z uwielbianych przez mieszkańców ścieżek rowerowych oraz spacerowych, boiska do piłki nożnej oraz siłowni pod chmurką. W niedalekim sąsiedztwie od Zielonego Zacisza położony jest również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.


Komunikacja


Oświęcim leży na styku granic województwa śląskiego oraz małopolskiego, co sprawia, że bardzo blisko jest stąd do dużych miast - Krakowa, Katowic czy Bielska-Białej. Weekendowy wypad do miasta Kraka? Nic prostszego. Możesz skorzystać z własnego samochodu lub dogodnych połączeń międzyregionalnych - zarówno pociągowych, jak i autobusowych.


Bezpieczeństwo


Oświęcim był świadkiem wielu historycznych wydarzeń, a dziś jest ośrodkiem licznych inicjatyw społecznych i pokojowych oraz miejscem spotkań wielu różnych narodowości. Spokój, tolerancja oraz porozumienie to w tym miejscu priorytet. Wizerunek, do którego miasto dąży od wielu lat, i który jest konsekwentnie realizowany, określono hasłem “Oświęcim – Miasto Pokoju”.

 

 

Zaciekawiony? Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Skorzystaj.

 

 

 

Lokalizacja

Znajdź mieszkanie

Znajdź mieszkanie
W ofercie mamy dla Państwa przygotowanych łącznie 14 mieszkań, ulokowanych w 7 segmentach

Może znajdziesz coś dla siebie?

przeglądaj mieszkania